Jak masaż leczniczy wpływa na organizm człowieka?

Wiele osób kojarzy masaże z relaksującymi zabiegami w SPA, którym towarzyszy spokojna muzyka oraz blask płonących świec. Wbrew pozorom, salony masażu to miejsca, w których możesz zadbać o swój dobrostan psychofizyczny wybierając masaże lecznicze – zabiegi wspomagające leczenie wielu chorób i urazów. Ale chwila, w jaki sposób dotykanie ciała może stanowić formę terapii?

 

Jak wygląda tradycyjny masaż leczniczy?

Na początku warto wyjaśnić, na czym polega specyfika masażu leczniczego. Profesjonalne masaże mają niewiele wspólnego ze zwykłym dotykaniem i “mizianiem” ciała. Techniki specjalistycznego masażu polegają na intensywnym ugniataniu, a także uciskaniu skóry. Wskutek tego, masaż leczniczy efektywnie oddziałuje na:

  • receptory nerwowe,
  • naczynia krwionośne,
  • mięśnie i stawy.

 

Dzięki temu, że masaże lecznicze mają realny wpływ na kondycję organizmu, mogą wspomagać leczenie niektórych schorzeń.

 

Masaż leczniczy a ciało człowieka w fizjoterapii

Specjalistyczny masaż leczniczy wykonany przez wykwalifikowanego masażystę ma niezwykle korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Zabiegi posiadają dwie główne zalety, które kompleksowo poprawiają kondycję fizyczną oraz psychiczną człowieka.

 

Działanie przeciwbólowe i rozluźniające

Dzięki temu, że masaże lecznicze łagodzą ból oraz rozluźniają ciało, doskonale sprawdzają się podczas rehabilitacji po złamaniach, stłuczeniach i innych urazach kostnych. Co więcej, zmniejszają napięcie mięśni oraz ryzyko występowania ich skurczów. Masaże lecznicze świetnie radzą sobie w przypadku leczenia chorób zapalnych i zwyrodnieniowych stawów. Klienci gabinetów masażu bardzo często wybierają masaże lecznicze pleców. Siedzący tryb życia niezwykle obciąża kręgosłup i może prowadzić do jego zwyrodnień. Specjalistyczny masaż leczniczy kręgosłupa uśmierza jego ból, zmniejsza zwyrodnienia, a także poprawia ogólny stan układu ruchu człowieka.

 

Stymulacja krążenia

Drugą z najważniejszych cech masażu leczniczego jest poprawa krążenia krwi i limfy w ciele człowieka. Tym samym, masaże lecznicze dotleniają i stymulują pracę serca. Pozytywny wpływ na układ krążenia oznacza również, że masaże lecznicze poprawiają wygląd skóry. W przypadku występowania silnych obrzęków stosuje się drenaż limfatyczny, który może mieć charakter manualny lub mechaniczny. Warto pamiętać, że poprawa krążenia wpływa pozytywnie na układ nerwowy – dotleniony mózg lepiej radzi sobie ze stresem.

 

 

Chcesz poznać na własnej skórze korzyści, jakie niesie ze sobą masaż leczniczy? Skorzystaj z naszej oferty masażu leczniczego i zatroszcz się o swoje ciało już dziś!