Ból kręgosłupa – jak skutecznie go zwalczyć?

Popularyzacja siedzącego trybu życia sprawia, że wiele osób boryka się z intensywnym bólem kręgosłupa. Niestety, to nic dziwnego – utrzymywanie ciała w jednej pozycji przez długi czas niekorzystnie wpływa na kondycję mięśni i stawów, a w skrajnych przypadkach może prowadzić do ich zwyrodnień. Jak i kiedy należy leczyć ból kręgosłupa? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

 

Przede wszystkim, nie należy bagatelizować bólu kręgosłupa, ponieważ może on świadczyć o poważnych zaburzeniach lub chorobach. W przypadku uciążliwego bólu warto skonsultować się z fizjoterapeutą, które pomoże Ci zdiagnozować problem i dobrać odpowiednią formę leczenia bólu pleców.

 

Wśród możliwych sposobów terapii (oczywiście zależnych od charakteru zaburzenia) należy wymienić:

  • termoterapię – leczenie bólu za pomocą ciepłych lub zimnych okładów, często występuje jako doraźna forma leczenia lekkiego bólu pleców spowodowanego okazyjnym przeciążeniem kręgosłupa;
  • farmakoterapia – stosowanie w przypadku silnego bólu leków przeciwbólowych przepisanych przez lekarza;
  • fizjoterapia – popularna metoda leczenia bólu kręgosłupa za pomocą masaży i specjalnych ćwiczeń wzmacniających plecy.

 

W przypadku tej ostatniej, najczęściej wykorzystuje się masaż leczniczy wykonywany przez masażystę specjalizującego się w zakresie fizjoterapii. Polega on na intensywnym ugniataniu, uciskaniu i głaskaniu skóry człowieka. Intensywne masaże lecznicze mają działania przeciwbólowe i rozluźniające, a także poprawiają stan układu krążenia. Doskonale sprawdzają się jako forma terapii w przypadku wielu schorzeń, takich jak zwyrodnienie stawów lub przewlekły ból pleców. Pozytywne działanie masaży leczniczych wykorzystuje się w trakcie rehabilitacji po lekkich urazach kręgosłupa.

 

Borykasz się z przewlekłym bólem pleców? Prowadzisz siedzący tryb życia i chcesz poprawić stan fizyczny swojego kręgosłupa? Wybierz specjalistyczny masaż leczniczy w Punkcie Ładowania Zdrowia i ciesz się pełnym rozluźnieniem.